BREAKING NEWS

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm: Ky ilaç i zakonshëm ul rrezikun e vdekjes nga koronavirusi

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm:
x

Aktualitet

Haradinaj nën pranga, EULEX e kap para se të hyjë në emision

Haradinaj nën pranga, EULEX e kap para se të hyjë në emision

Nasim Haradinaj, nënkryetari i OVL- UÇK-së është i arrestuari i radhës nga aksioni i madh i sotëm i EULEX në zyrat e organizatës së veteranëve. Ai është arrestuar para një televizioni, për ku ishte nisur si mysafir për të folur rreth ngjarjeve të fundit. Gazetari Arsim Lani ka njoftuar se para se të vijë Haradinaj në emision, e kishte paralajmëruar atë se një makinë është duke e përcjellur dhe se në çdo moment mund të arrestohet. Sot EULEX ka bastisur zyrat e OVL- UÇK-së dhe ka marrë për në Hagë kreun e kësaj organizate Hysni Gucatin.