BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

“Harrojeni, nuk ka ndarje të Kosovës”/ Eksperti i sigurisë bën paralajmërimin e fortë: Nis Lufta e III Botërore nëse...

“Harrojeni, nuk ka ndarje të Kosovës”/ Eksperti i

Eksperi i Sigurisë Ilir Kulla ka hedhur poshtë çdo mundësi për një ndarje të veriut të Kosovës.

I ftuar në emisionin Review në Euronews Albania, Kulla theksoi se në rajonin e Ballkanit nuk do të ketë më kurrë ndryshim të kufijëve. Sipas tij, të prekësh kufijtë në rajon është njësoj si të fillosh Luftën e Tretë Botërore.

Ai shtoi se territoret janë këto që janë vetëm parimet evropiane do të jenë ato që do të vendosin si do të jetë shteti i qytetarëve të Kosovës.

“Ka një doktrinë për të prishur shtetin e Kosovës për çfarë do ulesh të flasësh me ta. Nuk ka ndarje territori në Kosovë. Unë e kam thënë që kur diskutohej ndarja e Kosovës, që ka qenë një projekt rus dhe serb. Po ta thjeshtoj, këtu në Shqipëri dy vëllezër kur ndajnë gardhin kanë rrezik dhe vriten e kupton t’i çdo të thotë të ketë ndarje territoresh në Ballkan. Do të thotë të fillosh Luftën e Tretë e Botërore. Nuk ka ndarje, kjo punë është e harruar. Territoret janë këto që janë parimet evropiane janë ato që vendosin si është shteti i qytetarëve, Unë nuk kam asnjë problem nëse kryetari i parlamentit të Kosovës të jetë një shtetas i Kosovës me kombësi serbe, s’më prish asnjë punë. Sikundër s’më prishin asnjë punë marrëdhëniet e mira me minoritetin grek në Shqipëri dhe të gjitha minoritetet e tjera”, tha Kulla.

Më të lexuarat