Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Helikopteri që u rrëzua në Shkodër fluturoi edhe mbi liqenin e Pogradecit

Helikopteri që u rrëzua në Shkodër fluturoi edhe mbi liqenin e Pogradecit

Postuar: 12/04/2016 - 12:54

Helikopteri i Forcave të Armatosura EC 145 që u rrëzua në liqenin e Shkodrës disa ditë më parë, ka fluturuar edhe mbi liqenin e Pogradecit.
 
Pamjet janë bërë publike nga ‘Opinion.al’ dhe tregojnë helikopterin ushtarak që kishte fluturuar mbi Pogradec disa ditë para se të rrëzohej në Shkodër.
 
Mjeti fluturues në të dyja rastet ka qenë me mision stërvitor, thotë Ministria e Mbrojtjes.
 
Ndërkohë, trupi i helikopterit është nxjerrë nga uji dhe kutia e zezë do të dërgohet në Gjermani për t’u analizuar, pasi ka pësuar dëmtime nga përplasja me sipërfaqen ujore.
 
Nga aksidenti tragjik ajror humbën jetën dy pilotët dhe mbeti i plagosur ushtari që ndodhej në bord.
 
helikopter-pogradec
 
helikopter-pogradec-2

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:10

Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi.

Postuar: 20/07/2019 - 14:16

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e kaluar në qytetin bregdetar i Durrësit.

Postuar: 20/07/2019 - 13:36

Drejtori i Policisë Rrugore të Tiranës, Mitat Tola në një prononcim për gazetarët tha se policia

Postuar: 20/07/2019 - 13:10

Në makinën e 37-vjeçari, Ardian Kuka që i mori jetën gruas së tij ditën e djeshme është gjetur nj

Postuar: 20/07/2019 - 11:50

Një krim makabër ndodhi pasditen e djeshme në Durrës.

Postuar: 20/07/2019 - 11:41

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur me një shqiptar në Itali mëngjesin e kësaj të shtune.