BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Aktualitet

“Hetim i mirëfilltë”/ Tom Gashi kërkon zbardhjen e ngjarjes së bujshme, flet për lidhjet e Adriatik Llallës me familjen Berisha: E dinë edhe...

“Hetim i mirëfilltë”/ Tom Gashi kërkon zbardhjen e

Sa i përket privatizimit të kompleksit Partizani, avokati i njohur Tom Gashi tha se duhet të ketë një hetim të thelluar.

“Një hetim penal duhet të jetë i domosdoshëm se Shqipëria është vendi më i varfër në Europë, një familje si Berisha të ketë miliona euro. Në Kosovë po nis ligji për konfiskimin e pasurive të pajustifikueshme, nuk e di se si është në Shqipëri, edhe për Gërdecin dhe kompleksit Partizani, duhet hetim i mirëfilltë. Gjyqtarët në vend të ruajtjes së ligjit, ata u bën me ata që e po gjykoheshin. Ndërsa për ish-kryeprokurorin Llalla që është edhe në hetim, lidhjet me familjet Berisha i dinë edhe fëmijët në Shqipëri, është e tepërt të flasim”, tha Gashi në Breaking.