Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Hidhet një top në burgun e Lezhës, efektivët mbeten pa fjalë nga ajo që gjejnë brenda

Postuar: 12/10/2018 - 13:58

Tentohen mënyra të reja për të futur celularë në burgje. Një rast i çuditshëm është zbuluar dhe parandaluar së fundmi në ambientet e IEPV së Lezhës.

Gjatë orës së ajrimit të të burgosurve është hedhur nga jashtë një top futbolli i fryrë. Topi është konstatuar nga punonjësit e shërbimit të cilët e kanë bllokuar menjëherë.

Janë bërë verifikimet e nevojshme dhe janë kontrolluar kamerat e sigurisë. Brenda topit janë gjetur tre celularë, dy Iphone dhe një Samsung, bashkë me karikuesit dhe dy karta celulari të pahapura.

Drejtoria e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve po kryen të gjitha hetimet e nevojshme për rastin në fjalë, për të identifikuar përgjegjësit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 18

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 11:17

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” nisen drejt Tiranës për të vijuar atje protestën e tyre.

Postuar: 14/12/2018 - 11:09

Analisti Ilir Demalia  ka reaguar në lidhje me protestën  e studentëve dhe u ka  b

Postuar: 14/12/2018 - 11:01

Studentët vazhdojnë të protestojnë, edhe ditën e sotme kanë marshuar drejt sheshit, por protestës

Postuar: 14/12/2018 - 10:55

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi u kapën duke shpërndarë drogëra të forta.

Postuar: 14/12/2018 - 10:54

Të gjithë përfaqësuesit e komuniteteve fetare në vendin tonë kanë dalë në një deklaratë të përbas

Postuar: 14/12/2018 - 10:32

150 nxënës të shkollës së mesme në Pistull, në Hajmel të Shkodrës prej protestojnë prej dy ditësh