BREAKING NEWS

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks Nikës, Hekuran Dedës dhe 6 të plagosurve, ja provat tronditëse të policisë në prokurori

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks
x

Aktualitet

Hiqej si tezja e pacientes së sëmurë me COVID-19, zbardhen detaje të reja nga skema e mashtrimit të sanitares së ‘Shefqet Ndroqit’

Hiqej si tezja e pacientes së sëmurë me COVID-19, zbardhen detaje

Detaje të reja janë zbardhur nga skema e mashtrimit të sanitares 58-vjeçare të spitalit ‘Shefqet Ndroqi’.

Mësohet se ajo është hequr tek personeli i Sanatoriumit, sikur e kishte teze pacienten, që më pas fatkeqësisht humbi jetën.

58-vjeçarja u prezantua si infermiere dhe i mori vajzës së një pacienteje në COVID-2 tetë milionë lekë.

Sot gjykata mori masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për sanitaren.

Më të lexuarat