BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Aktualitet

Hodhën magnetin në lumin Buna, italianët shtangen nga ajo që gjejnë

Hodhën magnetin në lumin Buna, italianët shtangen nga ajo që

Një grup italianësh të cilët po lundronin në ujërat e lumit Buna kanë gjetur dy predha.

Mësohet se ata kanë përdorur magnet për gjetjen e tyre. Por ende nuk dihet se si italianët kanë mundur të pikasin predhat, por në momentin që i kanë konstatuar kanë njoftuar menjëherë policinë. Efektivët menjëherë kanë mbërritur në vendin e ngjarjes duke bllokuar kalimin e qytetarëve në urën e vjetër të Bunës për të shmangur çdo lloj rreziku.

Ndërkohë ende nuk dihet se cilës periudhë i përkasin këto dy predha pasi nuk është hera e parë që në Shkodër zbulohen të tilla. Një prej predhave është e përmasave të mëdha ndërsa tjetra është pak më e vogël. Pritet ardhja e forcave XHENIO nga Tirana për të bërë të mundur demontimin e tyre.

Më të lexuarat