BREAKING NEWS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant Balla zbardh vendimet e rëndësishme që u diskutuan sot në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant
x

Aktualitet

Humbi 7 të afërmit nga tërmeti i 26 Nëntorit, publikohet videoja ku këngëtarja shqiptare nuk i mban dot lotët pas kamerave

Humbi 7 të afërmit nga tërmeti i 26 Nëntorit, publikohet

Këngëtarja Evi Reçi humbi 7 persona të dashur gjatë tërmetit tragjik të 26 nëntorit në vitin e kaluar.

Zefina Hasani, autorja e disa prej programeve më të njohura televizive ka publikuar një video në prapaskena teksa këngëtarja Evi Reçi po qan për familjarët e humbur.

Me 26 nëntor ndërruan jetë familja e xhaxhait të saj, si dhe shoqja e fëmijërisë.

 “26 nentori i Evit? Kamerat ishin fikur, ndaj une ndeza menjehere celularin tim, per te kapur nje moment te tille, te natyrshem, njerezor, nder lotet qe pasi ua ke hapur deren, veshtire se mund t’i ndalosh. Evi sapo kishte kujtuar, ne hapje te programit te saj, humbjet e njerezve te saj te dashur, nga termeti i 26 nentorit. Foli duke iu dridhur zeri, duke u perpjekur te mos leshonte lot por u dorezua nga dhimbja qe e ke brenda edhe pas nje viti. Isha aty, sepse do te regjistronim emisionin e sotem te “Vizioni i pasdites” dhe stomaku mu be nje grusht teksa shihja Evin ne perpelitjen e saj. U ndjeva si ne faj se mengjesi i rremujshem s’me kish lene kohe te kujtoja qe sot eshte 26 nentori i tmerrshem. Ma kujtoi Evi me kujtimin e dedikimin e saj, qe te gjithe ju mund ta degjoni sot pasdite. U ndjeva si ne krye te detyres, pas kamerave, per ta trasmetuar ate qe nuk shfaqet ne ekran, anen tjeter te njerezve te ekranit, qe qajne si te gjithe ne pas kamerave e kur sapo ato ndizen prap, vijojne punen per te percjelle energjine dhe buzeqeshjen qe duan njerezit. @evireci s’do ta harroj kurre kete mengjes”, shkruan Zefina Hasani.

Më të lexuarat