Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Humbi jetën në Itali, shefi i policisë bën një letër prekëse për shqiptarin

Postuar: 23/08/2019 - 21:56

Dhimbja dhe zemërimi për vdekjen e të riut shqiptar Ledio Cerriku, djali që vdiq në aksidentin dramatik të hënën në mëngjes në Valverde di Cesenatico, nuk është nuk është shuar ende. Trupi i ndjerë, i cili u nis me një traget nga Bari, mbërriti në Shqipëri, ku do të kryhet funerali.

Mediat italiane shkruajnë se gara e solidaritetit midis të afërmve dhe të tjerëve, ka qenë e madhe, duke mbledhur fonde për të ndihmuar familjen nga Elbasani në këtë moment tragjik. Madje, në dispozicion është vënë edhe një llogari bankare.

Shtëpia e djalit në Cesenatico të mërkurën në mbrëmje ishte një vend pelegrinazhi për shumë shqiptarë në Itali, madje edhe njerëz që nuk e njihnin personalisht.

Komandanti i Policisë lokale Cesenatico Edoardo Turci rrëfen në një letër prekëse: “Sipas traditës, të ftuarit u pritën nga të afërmit me një cigare dhe një gotë, nën të cilën ata lanë paratë e tyre: një garë solidariteti e jashtëzakonshme dhe në lëvizje, sepse drama që po përjeton familja e Ledios është i pafundme”.

“Për agjentët që zbuluan aksidentit, shkruan komandanti,  ishte shumë e vështirë të mos merrje pjesë emocionale në tragjedi. Pavarësisht nga detyrat e nevojshme rituale të ftohta, pamja e çarçafit të bardhë që mbulonte kufomën mund të trondiste jo vetëm ata”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 23:59

“Nëse kryeministri Edi Rama kërkon edhe institucionin e Presidentit që ta zotërojë, atëherë unë mendoj se jemi në një proces “Erdoganizimi”.

Postuar: 17/09/2019 - 23:55

Në emisionin “Provokacija”, gazetari Mustafa Nano u ndal tek Presidenti Ilir Meta.

Postuar: 17/09/2019 - 23:47

Ish-drejtuesi i prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari u shpreh se javën tjetër prokurorët shqip

Postuar: 17/09/2019 - 23:32

Këtë të martë në emisionin Opinion është diskutuar pikërisht për, kryebashkiakët e denoncuar nga

Postuar: 17/09/2019 - 22:40

Një shqiptar në Francë po kryente ritualin e tij të zakonshëm.

Postuar: 17/09/2019 - 22:00

Emisioni “Stop” solli sonte një tjetër skandal përmes kameras së fshehtë.

Postuar: 17/09/2019 - 21:39

Situata rëndohet me studenten, që në këmbim të provimeve duhet t’i japë trupin e saj pedago