Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Humbi jetën nën rrënojat e urës/ Nëna e Marios Djerrit postim prekës në rrjetet sociale

Postuar: 15/08/2018 - 11:14

Marios Djerra vetëm 22 vjeç u shua nën rrënojat e urës “Morandi” në Genova të Italisë. Një ndër dy shqiptarët e konfirmuar zyrtarisht deri tani mes viktimave është edhe Marios Djerra, i cili u gjend në vendin dhe kohën e gabuar mbi pjesën e shembur të urës.

Nëna e Marios, Valdete Djerra ka ndryshuar pak orë më parë foton e profilit të saj në rrjetet sociale, bashkë me fjongon e zezë që simbolizon humbjen e një personi.

Nuk ka preferuar të komentojë me fjalë, por ka postuar vetëm një foto të saj, ndërsa puth në faqe të birin, që humbi një ditë më parë.

Miqtë dhe të afërmit e familjes kanë përcjellë virtualisht ngushëllime për humbjen e Marios. Familja shqiptare ishte nga Shijaku dhe jetonte prej vitesh në Itali.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 23:20

Kjo javë që lamë pas ishte kryesisht me  mot të qëndrueshëm. Por ditët në vijim, do të sjellin rrebeshe shiu, duke nisur nga  pjesa e dytë e javës. Ja parashikimi i motit:

Postuar: 15/09/2019 - 22:59

Zjarret janë shndërruar në një problem shqetësues në mbarë vendin duke ngritur alarmin si për shk

Postuar: 15/09/2019 - 22:34

Nesër shënohet dita e parë e vitit të ri shkollor 2019 – 2020 në mbarë vendin.

Postuar: 15/09/2019 - 22:01

Është ndarë nga jeta ish-gjenerali Rrahman Parllaku.

Postuar: 15/09/2019 - 21:39

Analisti gjerman, Bodo Weber, anëtar i Këshilli të Politikave të Demokratizimit në Berlin, parash

Postuar: 15/09/2019 - 21:32

7 shoferë kamionësh të cilët vepronin në nxjerrjen e gurëve dekorativ në Malin e Tomorrit janë sh

Postuar: 15/09/2019 - 21:26

Një aksident ka ndodhur në Kavajë mbrëmjen e sotme.