BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x

Aktualitet

I akuzuar për abuzim me tenderin e RTSH, flet avokati: Thoma Gëllçi nuk ka kryer shkelje, pse po e bën SPAK këtë

I akuzuar për abuzim me tenderin e RTSH, flet avokati: Thoma

Dorian Matlia, avokati i ish-drejtorit të RTSH, Thoma Gëllçi ka deklaruar mbrëmjen e sotme se klienti i tij nuk ka kryer asnjë shkelje dhe nuk mund të akuzohet për shpërdorim detyre. Sipas tij çështja e Gëllçit nuk ka të bëjë me procedura prokurorimi.

Ai theksoi se Prokuroria ka marrë në dorë një çështje që nuk i takon, ndërsa shton se SPAK dhe Prokuroria po e hetojnë së bashku për t’i dhënë efekt të bujshëm çështjes së Thoma Gëllçit.

Avokati: Kjo është çështje kompetence, një organ i ka qarta detyrimet. Nuk mund të jetë prokuroria e posaçme për këtë vepër penale. Dua të sqaroj disa gjëra. Gëllçi nuk është i akuzuar për asgjë që ka të bëjë me procedura prokurorimi. Në të gjithë rastet e tenderave zhvillohen nga prokurorimi dhe në asnjë rast ai nuk mund të jetë pjesë e prokurimit. Akuza e vetme është vetëm me lidhje me afatin kontraktor, nuk ka lidhje me procedurat e prokurorimit publik. Prokuroria ka marrë në dorë një ështje që nuk i takon. Shpërdorimi i detyrës nuk hetohet nga SPAK. Ata po e hetojnë bashkë që ti japin efekt të bujshëm kësaj çështje. Nëse ka faj apo jo Gëllçi duhet ta hetojë Prokuroria e Tiranës.