Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I bënë ballë presionit të Dritan Dajtit, kush janë dy gjyqtarët që votuan pjesërisht kundër ndryshimit të vendimit për dënimin e përjetshëm

Postuar: 11/02/2019 - 10:39

Fuat Vjerdha dhe Lindita Hoxha janë dy gjyqtarët që në media po thuhet se i bënë ballë Dritan Dajtit.

Gjykata e Apelit te Krimet e Rënda ka rrëzuar tri ditë më parë dënimin me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, i dënuar për vrasjen e katër efektivëve të policisë në Durrës.

Trupa gjykuese vendosi të pranojë kërkesën për gjykim të shkurtuar të Dajtit, duke e dënuar me 25 vite burg.

Mirëpo, kjo ka revoltuar mbarë opinionin publik dhe ka bërë që të reagojnë edhe ministrat Etilda Gjonaj e Sandër Lleshaj si dhe ambasadori i BE, Soreca.

I vënë përballë presionit, Fuat Vjerdha ka publikuar vendimin sipas të cilit, ai ka firmosur pjesërisht kundër bashkë me Lindita Hoxhën.

Fuat Vjerdha është kryetari i Gjykatës së Apelit Shkodër. Ndërsa Lindita Hoxha është gjyqtare pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/04/2019 - 23:38

Një aksident rrugor ka ndodhur pak minuta më parë në afërsi të mbikalimit tek Kopshti Zoologjik në Tiranë.Automjeti që shikoni në foto është përmbysur duke u shkatërruar.

Postuar: 23/04/2019 - 23:31

Temperatura që priten të arrijnë deri në 25 gradë, por ndërkohë do të ketë edhe reshje shiu.Ky ës

Postuar: 23/04/2019 - 23:09

Ish-deputeti Nard Ndoka është i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e emisionit 'Dritare me Rud

Postuar: 23/04/2019 - 20:58

Media të rëndësishme ndërkombëtare kanë pasqyruar arrestimin e Bledar Ibrahimit në Elbasan, nën d

Postuar: 23/04/2019 - 20:43

Gazetari Artan Hoxha në analizën e tij të grabitjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit shprehet s

Postuar: 23/04/2019 - 20:37

Gazetari Edmond Arizaj ka shpërthyer keq ndaj aleancës më të fundit mes partisë PDIU të Shpëtim I

Postuar: 23/04/2019 - 20:22

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka treguar detaje të tjera lidhur me veprimtarinë e një prej au