BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’, zbulohet lëvizja e minutave të fundit nga grupi i Alibeajt (Foto)

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’,
x

Aktualitet

I dënuar me pesë vite burg, kapet i shumëkërkuari shqiptar në Itali, ja për çfarë akuzohet

I dënuar me pesë vite burg, kapet i shumëkërkuari shqiptar

Një 59 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Polcia italiane, pasi ishte dënuar për vrasje të mbetur në tentativë dhe për armëmbajtje pa leje, kryer në mars 2020 në Barberino Tavernelle, Itali.

Ai u gjurma nga Policia në qytetin e Palio-s, ku jetonte dhe më pas u bë i mundur arrestimi i tij. Shqiptari ishte dënuar me pesë vite burg nga Gjykata e Apelit të Firences.

59 vjeçari i cili tashmë ka vuajtur një pjesë të dënimit në paraburgim në shtëpi, me një byzylyk elektronik, u transferua  në burgun Santo Spirito, ku do të vuajë dënimin që i ka mbetur, deri në vitin 2025.

Më të lexuarat