BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x
BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x
BREAKING NEWS

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e
x
BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x

Aktualitet

I dënuar për trafikim të qenieve njerëzore, arrestohet nga autoritetet britanike shqiptari i shumëkërkuar (Emri)

I dënuar për trafikim të qenieve njerëzore, arrestohet nga

Pas 2 vitesh në kërkim, ditën e sotme autoritetet britanike kanë arrestuar dhe më pas dëbuar një 39-vjeçar shqiptar, i cili ka qenë i dënuar për trafik të qenieve njerëzore.

Mediat britanike bëjnë të ditur se bëhet fjalë për shqiptarin Hazir Lala, i cili banonte në ËalthamstoË. Fillimisht Lala u dënua për drejtimin e mjetit në gjendje të dehur, drejtimin e mjeti pa siguracion në prill të vitit 2016. Asokohe u dënua me 15 muaj burg, por vuajti vetëm 6 pas hekurave

Më pas, ai u arrestua sërish në Mbretërinë e Bashkuar në shtator 2019 për vepra të krimit të organizuar të imigracionit të kryera në Belgjikë.  39-vjeçari shqiptar u dënua me pesë vjet burg, por dënimi u pezullua. Më 19 gusht 2020 ai u dëbua në Shqipëri, por përsëri u rikthye në Angli, ku sot është bërë i mundur arrestimi i tij.

Më të lexuarat