Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I drejtoi thikën punonjëses dhe i mori paratë, përfundon në pranga shqiptari në Itali

Postuar: 19/08/2019 - 18:35

Policia në Kremona të provincës së Lombardisë ka arrestuar një shqiptar 28 vjeç, pasi ai akuzohet për vjedhje të rëndë në një supermarket.

Episodi kriminal ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, kur shqiptari i drejtoi thikën arkëtares së supemarketit dhe nën kërcënimin e armës së ftohtë mori paratë që ndodheshin në arkë në ato momente, shkruajnë mediat e vendit fqinj.

Gruaja që u kërcënua ka bërtitur e tmerruar, kurse një punonjës në supermarket thirri menjëherë policinë. Pasi karabinierët shkuan në vendngjarje, ata arrestuan autorin e grabitjes.

Ndërkaq, pak më tutje gjetën edhe armën e ftohtë me të cilën u krye vjedhja e rëndë, një thikë, kurse arritën të gjejnë edhe paratë e grabitura. Shqiptari, që më herët kishte qenë në burg për trafik droge u dërgua në Prokurori në dispozicion të autoriteteve gjyqësore lokale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 23:46

Gazetari Artan Hoxha me anë të një postimi në Facebook ka reaguar për takimin që ka patur me menaxherin e njohur Shameti dhe me presidentin e Skënderbeut, Ardian Takaj.

Postuar: 20/09/2019 - 23:12

 Mirald Metallari 22-vjeçari, që vrau nënën dhe babanë e tij rreth një vit e gjysmë më parë

Postuar: 20/09/2019 - 23:02

 Një person ka ndërruar jetë dhe një tjetër ka mbetur i plagosur pasi motoçikleta me të cilë

Postuar: 20/09/2019 - 22:37

Pas shtrimit të fushës, sot në mbrëmje është testuar edhe ndriçimi në stadiumin “Arena Ko

Postuar: 20/09/2019 - 22:28

Gazetari, Basir Çollaku tregoi sesi nisi rrënimi i dosjes "Tahiri" dhe që u finalizua m

Postuar: 20/09/2019 - 22:27

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka falenderuar të gjithë specialistët e UKT që brenda një kohe r

Postuar: 20/09/2019 - 21:30

Gazetari, Basir Çollaku, thotë se shpërdorimi i detyrës nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahi