BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Aktualitet

"I dua sfidat, thashë të thyej tabut"/ Gjyshja shkodrane 65-vjeçare sfidon moshën dhe fiton Miss-in, ajo tregon ‘çmenduritë’ që ka bërë gjatë jetës së saj (EMRI)

"I dua sfidat, thashë të thyej tabut"/ Gjyshja shkodrane

Farida Zmijani Ramadani është 65-vjeçarja shkodrane që ka fituar çmimin e publikut në “Miss Mama”. Mes shumë konkurenteve, ajo është zgjedhur më e bukura, pasi ka edhe një trup super në formë.

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, Farida ka treguar se është marrë gjatë gjithë jetës me sport dhe ka shijuar çdo moment, si për shembull, hedhjen me parashutë.

Ajo sakaq, ka zbuluar se me profesion ka qenë mësuese, ka botuar 7 libra dhe ka kontribuar shumë për figurën e gruas në Shkodër.

“Faktikisht ndoshta edhe sporti ka ndikuar që ne mos të biem fizikisht. Jam munduar të ha shëndetshëm, normalisht vitet janë mbi supe, nuk mund t’i fshehim, por e mira është të jetojmë mirë dhe t’i marrim më të bukurat e jetës.

Unë jam një grua që kam dashur me prek gjithçka, kam hyp me parashutë, kam shku me polumbarë, gjithkund. Unë kam qejf me sfidu veten, me sfidu moshën. Nuk e kam qejf më përpara, pavarësisht se këtu në Shkodër më thoshin, je alamet gruaje, alamet zonje, se edhe vetë trupi nga sporti 1.75 e gjatë është goxha.

Mirëpo, tani që u dha ky rast, thash edhe me thy një tabu. Ishte edhe një mision për gratë e dhunuara. Unë prej 7 vitesh bëj një aktivitet për gratë e suksesshme të Shkodrës, kam kontribuar gjithmonë për gratë.

Unë kam qenë mësuese prej 37 vitesh, kam botuar 7 libra, jam shkrimtare. Merrem me këto dy aktivitetet, Festivalin dhe Gratë e suksesshme, jam drejtuese e Lëvizjes ‘Gratë formojnë vlerat në Shkodër’”, u shpreh Farida.