Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I fshehu paratë në frigorifer, kush është personi i tretë i dyshuar si truri i grabitjes në Rinas

Postuar: 19/04/2019 - 14:49

Në media po përflitet se se personi i tretë i cili dyshohet se ka marrë pjesë në grabitjen spektakolare të 10 milionë eurove në Rinas është Aleks Pepa. Dyshohet se ky fundit në bashkëpunim me Admir Muratajn dhe Klement Çalën dhe dy persona të tjerë kanë grabitur shumën e parave në Rinas.

Kush është Aleks Pepa?

Ai është pjesë e grupit të Admir Muratajt, i cili njihet për grabitjen e bankave.  Aleks Pepa, është një person që ka punuar si emigrant në Greqi, por në vitin 2015 është kthyer në Shqipëri. Dyshohet nga prokuroria të jetë personi kryesor i grabitjes së miliona eurove në aeroportin e Rinasit. Fotoja e Aleks Pepës, është publikuar dhe në faqen e Interpolit, ku 44-vjeçari thuhet se është nga qyteti i Elbasanit.

Në vitin 2016 ai ka qenë pjesë e grabitjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit,  ku u morën  në 30 qershor të atij viti,  990 mijë euro. Në 2017 në banesën e prindërve të Aleks Pepës policia gjeti gjetën 50 mijë euro brenda në frigorifer, të cilat ishin paratë që u grabitën në Rinas.  Për këtë grabitje ai u identifikua nga fijet e flokëve që i kishin ngelur në kapuçin që gjeti policia.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 27/05/2019 - 07:31

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë, në fshatin Poro të njësisë  administrative Novoselë.

Postuar: 27/05/2019 - 07:03

Arba Kokalari është europarlamentarja më e re dhe shqiptarja e parë që fiton një vend në Parlamen

Postuar: 27/05/2019 - 06:58

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Postuar: 26/05/2019 - 23:12

Moti ditën e nesërme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Postuar: 26/05/2019 - 22:28

Është përcjellë sot për në banesën e fundit, Ervin Devina, ish-punonjësi i policisë së shtetit i

Postuar: 26/05/2019 - 22:17

Trupi i të riut Dorian Licaj, i cili rezultonte i zhdukur që prej datës 30 Prill u gjet i varur d

Postuar: 26/05/2019 - 20:30

Automjetet që dalin nga kufiri midis Greqisë dhe Shqipërisë, nuk do të kontrollohen me vetëm nga