Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“I fshihnim në organet gjenitale”, zbardhet dëshmia e punonjësve të arrestuar në Rinas/ E pabesueshme si nxirreshin sendet e vjedhura nga bagazhet

Postuar: 23/05/2019 - 13:58

Zbardhet dëshmia e dy punonjësve të arrestuar pak ditë më parë në aeroportin e Rinasit, pasi akuzohen se vidhnin bagazhet e pasagjerëve.

Bëhet me dije se punonjësit kanë pranuar fajësinë e tyre për vjedhje, si edhe kanë treguar se sendet që grabisnin i fshihnin në këpucë dhe në organet gjenitale.

“Sendet e vjedhura i merrnim dhe i fshihnim nëpër organe gjenitale ose në shollat e këpucëve. Kur merrnin lekë ose sende me vlerë iknim menjëherë nga puna. Largoheshim duke nxjerrë justifikime për probleme familjare.”-janë shprehur ata.

Më 20 maj, në operacionin “Bagazhi”, u arrestuan dy punonjës të ngarkim shkarkimit të bagazheve në aeroportin e Rinasit pasi akuzohen për disa vjedhje.

Sipas Policisë këta dy punëtorë, hapnin bagazhet e pasagjerëve në Rinas dhe merrnin prej andej para dhe sende me vlerë, si bizhuteri e flori. Të arrestuarit janë D. M. 22 vjeç, banues  në Tiranë dhe E. Rr., 24 vjeç.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 16:49

Në një intervistë për Ora News, ish drejtuesi i policisë, Dritan Zagani thotë se nuk është ndërprerë në asnjë moment prodhimi i kanabisit, por vetëm ka ndryshuar mënyra dhe po bëhet më e kontrolluar.

Postuar: 20/09/2019 - 16:38

Ish drejtuesi i Policisë, Dritan Zagani ka reguar ndaj vendimit që dha gjykata për ish ministrin

Postuar: 20/09/2019 - 15:25

Policia greke ka goditur një bandë shqiptaro-bullgare të trafikut të drogës, duke sekuestruar 42

Postuar: 20/09/2019 - 14:40

Çështja e Izet Haxhisë i kalon Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ky është vendimi që ka marrë Gjyk

Postuar: 20/09/2019 - 14:17

Apeli i Krimeve të Rënda pranon kërkesën e gjykimit të shkurtuar për Mirald Metallarin, i cili vr

Postuar: 20/09/2019 - 13:59

Policia e Shkodrës ka goditur një bandë të trafikut të paligjshëm të kufirit, duke arrestuar 5 pe

Postuar: 20/09/2019 - 13:56

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të lërë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë 4 anëtarë të g