BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin për ministrinë e Brendshme, ja për çfarë bëhet fjalë

Qeveria merr vendimin për ministrinë e Brendshme, ja për
x
BREAKING NEWS

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja
x
BREAKING NEWS

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të ditës në seancën e 7 korrikut

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të
x
BREAKING NEWS

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...
x
BREAKING NEWS

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron “tërmet” për Edi Ramën: Janë fakte skandaloze

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x

Aktualitet

I ftohti ekstrem ka pushtuar Shqipërinë, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon si do të jetë moti javën e ardhshme dhe kur ikën acari: Kujdes këtë ditë!

I ftohti ekstrem ka pushtuar Shqipërinë, Shërbimi Meteorologjik

Acari që ka përfshirë vendin gjatë kësaj fundjave pritet të vazhdojë të paktën edhe deri në mesjavë. Kjo për zonat e ulëta dhe bregdetare të vendit, pasi temperaturat në minus gradë në vendet malore do të vazhdojnë.

Parashikimin e motit për javën që vjen e ka bërë Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme:

I ftohti që ka përfshirë vendin do të vijojë në ditët e para të kësaj jave.

Gradualisht në mesjavë këto masa do të tërhiqen ashtu sikundër dallohen dhe në vlerat e temperaturave të parashikuara më poshtë.

Gjatë së hënës në verilindje nuk do të mungojnë në formë të izoluar flokë dëbore. Ardhja e masave më të ngrohta gjatë së premtes do të sjellë sistem vranësirash të cilat në jug do të pasohen pasdite e në mbrëmje me reshje shiu të dobëta. Po kështu në zonat malore do të rinisë bora e dobët.

Era e ftohtë veriore deri në mesjavë do të kthejë drejtim nga juglindja e lehtë e mesatare në bregdet. Valëzimi i forcës 3 dhe 4.

I ftohti ekstrem ka pushtuar Shqipërinë, Shërbimi Meteorologjik