Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I grabitën 350 mln lekë avokatit, zbardhen detajet e forta, ja kush mund të jenë autorët

Postuar: 15/04/2019 - 18:17

Grabitet banesa e avokatit nga Durrësi Edmond Saliu,sipas policisë avokatit i janë vjedhur rreth 350 milion lekë.
 
Denoncimin e vjedhjes e ka bërë vetë avokati Saliu ku është shprehur në polici se i kanë vjedhur rreth 350 milion lekë .
 
“Më kanë vjedhur 350 milionë lekë në lekë, valute si  dhe dollarë dhe euro, letra me vlerë.vAutorët kanë marrë kasafortën që mbahej me çelës”. 
 
Ndërkohë nga ana tjetër policia ka nisur hetimet për kapjen dhe identifikimin e autorëve. Ngjarja është klasifikuar si vjedhje banese, pasi nuk ka pasur asnjë thyerje të dyerve apo apo dritarevetë banesës.
 
” Policia shprehet se dyshon se vjedhja është kryer nga persona të afërm të familjes së avokatit. Dyshojmë që vjedhja është kryer nga person apo persona të afërm të familjes, sepse autorët nuk kanë perdorur dhunë, në banesë.
 
Dyshojmë që autorët kanë hyrë me çelës kanë marrë kasafortën më lekë dhe janë larguar”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 13:21

Dy vëllezërit, Albano dhe Griseldo Kusi, të cilët vranë me plumb në kokë 26-vjeçarin Indrit Çelaj në vilën e tyre, rezultojnë emra të njohur për drejtësinë shqiptare.

Postuar: 23/08/2019 - 13:11

Ndërtimi i një HEC-it pranë Kanionit të Holtës, i shpallur monument natyre, ishte një problem shq

Postuar: 23/08/2019 - 12:57

Zjarr në majën e Shën Dëllisë, në kufirin midis Bashkisë Tepelenë dhe Bashkisë Memaliaj.

Postuar: 23/08/2019 - 12:27

Policia e Tiranës arrestoi sot një 23-vjeçar, i akuzuar për plagosje, ngjarje kjo e ndodhur një v

Postuar: 23/08/2019 - 11:34

Një 23 vjeçar i kërkuar për tentativë vrasje ka rënë sot në prangat e policisë.

Postuar: 23/08/2019 - 10:52

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën në një koncert të reperit të njohur Algjerian Abderraouf

Postuar: 23/08/2019 - 10:46

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me vrasjen e 26-vjeçarit, Indrit Çela në një vilë në Tiranë.