BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë gjahu, më pas shkoi tek vëllai i tij dhe...

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë
x

Aktualitet

"I harxhuan kursimet për kurimin e nënës", miqtë bëjnë thirrjen e fortë dy fëmijët e avokates shqiptare që ndërroi jetë

"I harxhuan kursimet për kurimin e nënës", miqtë

Avokatja Denisa Daka u nda nga jeta pasi nuk arriti të mposhtë sëmundjen nga e cila vuante prej kohësh.

Ajo mbylli sytë përgjithmonë, por mbrapa la një dhimbje tepër të madhe dhe dy fëmijët e saj të cilët tani ngelën pa nënën e tyre dhe pa babain, pasi avokatja po rriste e vetme dy fëmijët e mitur.

Sot dy fëmijët e saj, janë pa shtëpi dhe pa të ardhura, pasi familjarët harxhuan të gjitha kursimet për kurimin e saj, i cili fatkeqësisht nuk arriti ti shpëtonte jetën.

Fondacioni Fundjavë Ndryshe së fundmi ka ndërmarrë një inciative për të mbledhur fonde nga të gjithë ata që kanë mundësi, për tu ardhur në ndihmë fëmijëve të avokates të cilët nuk kanë një banesë ku të qëndrojnë.

Nisma është hapur prej dy orësh në faqen e dhurimeve “gofundme” dhe deri më tani janë mbledhur mbi 2 mijë dollarë.

Kujtojmë se avokatja Denisa Daka humbi jetën nga një sëmundje dhe se kishte nevojë për transplant të palcës. Daka ishte e njohur edhe për media për shkak se shpesh denonconte fenomene të ndryshme.