Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I hodhën granatë në lokal, biznesmeni në Elbasan flet për dyshimet e tij

Postuar: 17/11/2018 - 16:55

Biznesmeni Albert Alterziu ka qenë i vetëm duke mbyllur lokalin, që ka në bashkëpronësi me vëllezërit e tij në një nga zonat më të populluara të qytetit, kur i kanë hedhur granatën.

Sipas Policisë, Alterziu ka qenë pranë derës së lokalit të tij kur një person i ka shkuar nga mbrapa dhe i ka hedhur te këmbët një granatë.

Pasi ka dalë nga rreziku për jetën, grupi hetimor ka nisur punën duke marrë në pyetje edhe të dëmtuarin nga kjo ngjarje, për të cilin dyshohet se kanë pasur qëllim eliminimin e tij.

Burime nga Policia bënë të ditur se 32-vjeçari Albert Alterziu ka mohuar që të ketë konflikte apo hasmëri me persona të tjerë, ndaj ai nuk ka dhënë asnjë emër të dyshuar si autor i mundshëm i kësaj ngjarje.

“Nuk kam hasmëri me askënd dhe nuk kam ide kush mund ta ketë bërë këtë. Unë nuk kam asnjë të dyshuar pasi nuk kam pasur asnjë konflikt së fundmi”, është shprehur për grupin e hetimit 32- vjeçari.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.