Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I kërkoi ndihmë të atit, zbardhet telefonata e fundit që bëri para se ta ekzekutonin 23-vjeçarin (Detaje të reja)

Postuar: 13/08/2019 - 12:33

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e Florian Selimit, 23-vjeçarit në Fier. 23-vjeçari u vra me thikë një ditë më parë pas një sherri me dy të rinj dhe u gjet i pajetë në një kanal.

Sipas Faxweb i riu kishte ndaluar anash rrugës për të riparuar një defekt për makinën e tij. Para se të ndodhte ngjarja e rëndë Selimi ka kërkuar ndihmën e të atit, duke e telefonuar.

Pas telefonatës ai ka ndodhur edhe sherri mes viktimës dhe dy personave të tjerë.  Ende nuk dihet sesi ka nisur konflikti midis të rinjve që përfundoi me vrasje, por raportohet ato janë konfrontuar fizikisht me viktimën.

23-vjeçari Florian Selimi nga Tropoja u gjet dje i pajetë një kanal në Fier, pasi ishte vrarë me thikë.  Ai prej 20 vitesh jetonte në fshatin Sulaj. Nga policia është arrestuar mëngjesin e sotëm dy autorët e dyshuar për ngjarjen: S. S., 26 vjeç, dhe K. M., 20 vjeç, të dy banues në fshatin Sulaj.

Duhet të themi se në vitin 2015, Selimi është akuzuar se ka vjedhur një makinë, të cilën më pas e ka djegur në rrethana të paqarta.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/08/2019 - 07:16

IKMT do të shembë sot restorantin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo.

Në këto momente kanë mbërritur mjetet e IKMT ndërsa nga momenti në moment pritet shembja e restorant 'Panorma'.

Postuar: 20/08/2019 - 22:37

Incidenti skandaloz i disa ditëve më parë ka tejkaluar çdo përmasë pasi ai po komentohet edhe nga

Postuar: 20/08/2019 - 22:30

Kur kanë kaluar 5 muaj nga grabitja në Rinas, bëhet e ditur se janë gjetur një pjesë e parave të

Postuar: 20/08/2019 - 22:01

Një person, i identifikuar tashmë nga policia e rendit të Fierit, por që nuk i është bërë publik

Postuar: 20/08/2019 - 21:42

Era e fortë e drogës që kultivonin në banesë i tradhtoi dy shqiptarët në Britani, të cilët u arre

Postuar: 20/08/2019 - 21:09

Kostandin Xhuvani u lirua sot nga burgu me leje nga Drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në ce

Postuar: 20/08/2019 - 20:43

Ndërhyrja në kohë e një vrojtuesi sot në Plazhin e Velipojës, i ka shpëtuar jetën një 15-vjeçari