Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I kërkuar ndërkombëtar nga Italia, kapet në Kurbin 43- vjeçari i rrezikshëm (EMRI)

Postuar: 21/10/2019 - 17:42

Një 43-vjeçar nga Kurbini është arrestuar për llogari të autoriteteve italiane nga Policia.

Blutë bëjnë me dije se në pranga u vu shtetasi Fred Gjonaj, i cili ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane.

 
"Gjykata në  Forli / Itali, në Prill 2005, e ka dënuar me 11 vite e 3 muaj burgim , për veprat penale"Organizatë kriminale", "Vjedhje me armë" dhe "Plagosje" parashikuar nga Kodi Penal Italian", thuhet në njoftimin e policisë.
 
Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin për veprime të mëtejshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 22:03

Gazetari Blendi Fevziu ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje u fut në skenën politike në Shqipëri për të tentuar që të krijonte një opozitë në vend pas largimit të PS, PD nga parlamenti.

Postuar: 15/11/2019 - 21:55

Pjesa më e madhe e vendit në këtë fundjavë do të jetë me diell, ndërsa në qarqet Shkodër, Kukës,

Postuar: 15/11/2019 - 21:39

Një zgjidhje kjo fatale, i ka marrë këtë herë jetën një vajze në në Rreshën ditën e djeshme.

Postuar: 15/11/2019 - 21:35

Një pamje krejtësisht e pazakontë është regjistruar ditën e sotme pikërisht në vendin ku iu bë at

Postuar: 15/11/2019 - 21:26

Një 38-vjeçar u gjet i pajetë shumë pranë banesës së tij në Vlorë.

Postuar: 15/11/2019 - 19:34

Adela Gjoka ishte në vit të fundit të shkollës së lartë, në Fakultetin e Inxhinierisë në Tiranë.

Postuar: 15/11/2019 - 19:08

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Rrugën e Kombit, ku një makinë ka përplasur