Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I kërkuari nga Interpol-i arrestohet në Morinë

Postuar: 12/09/2018 - 15:45

Policia e Morinës ka arrestohet një shtetas kosovar të dënuar me 4 vite e 8 muaj burg nga autoritet Italiane

Shtetasi i arrestuar është Astrit Koçi, 41 vjeç nga Prizreni. 

Mbi të rrëndojnë veprat penale “Dhunë në familje”, “Marrëdhënie seksuale me dhunë” dhe “ Kanosja”.

Arrestimi i tij  provizor nga policia e Morinës u bë me qëllim ekstradimin e tij në shtetin Italian.

Ky shtetas u kap në hyrje të SPK, ku gjatë përpunimit të dokumentacionit rezultoi pëson në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma Itali.

Autoritetet gjyqësore të Bellunos Itali, me vendim Nr. 633/2007 datë 24.10.2007, e kanë dënuar këtë shtetas me 4 vite e 8 muaj burg për veprat penale “Dhunë në familje”, “Marrëdhënie seksuale me dhunë” dhe “ Kanosja” parashikuar nga nenet 81, 609 b, 610 dhe 612 të Kodit Penal Italian.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 2. Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/09/2018 - 10:37

Kërcënime me vdekje, dhunë e vazhdueshme, edhe në sy të tre fëmijëve, kjo ka ndodhur në një familje shqiptare në Romë dhe ka për autor burrin e shtëpisë, një shqiptar 47 vjeçar, i cili tashmë është vënë në pranga.

Postuar: 25/09/2018 - 10:25

Policia e Vlorës ka arritur të kapë pak minuta pas ngjarjes dy nga autorët e grabitjes së furgoni

Postuar: 25/09/2018 - 10:19

Deputetja e PD, njëherësh kryetarja e Komisionit te Edukimit Albana Vokshi ka publikuar një video

Postuar: 25/09/2018 - 10:01

Që në nisje të pretencës së parashikuar për tu mbajtur mëngjesin e sotëm për çështjen ‘Shul

Postuar: 25/09/2018 - 09:55

Një 41-vjeçar nga Elbasani u arrestua pasi tentoi të vrasë me thikë shtetasin R.L.,  29 vjeç

Postuar: 25/09/2018 - 09:51

Ka nisur nën masa të rrepta sigurie, seanca për të dhënë pretencën në Krimet e Rënda.