BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Aktualitet

I nxehti ekstrem ‘pushton’ Shqipërinë, mësoni si parashikohet të jetë moti sot, këto zona rrezikohen nga rrebeshe shiu

I nxehti ekstrem ‘pushton’ Shqipërinë, mësoni si

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët dhe i nxehtë do të dominojë në të gjithë territorin e vendit duke bërë që në disa zona termometri të ngjitet deri në 39°C, por parashikohet që gjatë pasdites të këtë kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë territorin e vendit ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore veriore duke rrezikuar momente te shkurta me rrebeshe shiu. Po ashtu, edhe nata do të mbetet nën dominimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtesi 28 km/h nga drejtimi perëndimor  duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.

Rajoni dhe Europa

Kontinenti Europian do të jetë nën mbizoterimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe temperaturat e larta të jenë dominante. Ndersa Alpet e Europës si edhe zonat përreth tyre mbeten me vranësira,  rrebeshe shiu dhe mini-stuhi ere. Po ashtu, Europa qendrore dhe pjesërisht Ballkani do të kenë vranësira konvektive duke sjellë rrebeshe shiu.

Republika e Kosovës

Territori i Kosovës do të jetë në ndikimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë gjatë orëve te paradites POR pjesa e dyte e ditës sjell herë pas here kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin e Kosovës duke rrezikuar shira të izoluar. Mbrëmja dhe nata sjellin përmirësim të dukshëm të motit duke bërë që kthjellimet të jenë sërish dominante.

Maqedonia e Veriu

Vijojnë kushtet e qëndrueshme atmosferike në MV dhe për pasojë, moti i kthjellët dhe i nxehtë do të jetë dominant. Ndërsa orët e pasdites, sjellin vranësira më të dukshme në territorin e MV, duke krijuar mundësi për reshje të pakta në zonat kufitare me Shqipërinë.