Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I nxehti saharian “pushton” Shqipërinë, zbuloni si do të jetë moti deri në fundjavë

Postuar: 24/04/2019 - 19:53

I gjithë Ballkani është përfshirë nga rryma ajri me origjinë nga Saharaja të cilat kanë pasur ndikim në vendin tonë duke sjelle rërën sahariane dhe temperatura të larta mbi normën e muajit prill.

Nga sot dhe deri të premten, vendin ynë do të mbetet në ndikimin e valës së të nxehtit afrikan.
 
Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të përqendruara në jug të vendit.
 
Temperaturat do të jenë me rritje në të gjithë vendin.
 
Zonat malore 8-28 gradë celsius
 
Zonat e ulëta 14-35 gradë celsius
 
Zonat bregdetare 14-30 gradë celsius
 
Në fillim të javës tjetër do të priten ndryshime në kushtet e motit, pasi do të afrohen masa ajri të freskëta të paqëndrueshme me origjinë veri-perëndimore duke rikthyer reshjet e shiut, por dhe rënie të temperaturave në të gjithë vendin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 16:15

Dy punonjësit e policisë dhe inspektori i policisë ndërtimore në Bashkinë në Shkodër të cilët u arrestuan dy ditë më parë për ndërtime pa leje në zonë të mbrojtur ne Velipoje, janë lënë nën masën e sigurisë 'arres

Postuar: 23/05/2019 - 14:34

Tensione në procesin gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij.

Postuar: 23/05/2019 - 14:28

Policia e Vlorës ka ndërhyrë në kohë duke parandaluar përshkallëzimin e një konflikti.

Postuar: 23/05/2019 - 13:58

Zbardhet dëshmia e dy punonjësve të arrestuar pak ditë më parë në aeroportin e Rinasit, pasi akuz

Postuar: 23/05/2019 - 13:50

Prokuroria e Krimeve të Rënda pas rihapjes së dosjes së masakrës së Peshkëpisë ka marrë sot në py

Postuar: 23/05/2019 - 13:40

Në kuadër të masave për parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike, policia po zhvillon aks

Postuar: 23/05/2019 - 13:24

Një aksident ka ndodhur sot në mesdite në rrugën Tiranë-Fushë-Krujë në afërsi të Valiasit.