Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I sekuestruan telefonin, makinën dhe llogaritë bankare pasi zbuluan lidhjen intime me Rrajën dhe sponsorizimin për jetën luksoze, Krimet e Rënda marrin vendimin e rëndësishëm për Kejvina Kthellën

Postuar: 19/11/2019 - 10:16

Modelja Kejvina Kthjella kërkoi rikthimin e telefonit që iu sekuestrua nga prokuroria në kuadër të hetimeve që po zhvillohen për zbulimin e autorëve të atentatit kundër prokurorit Arjan Ndoja.

Sot mësohet se Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur që t’i kthejë celularin Kejvina Kthellës, pasi ia kishte sekuestruar pas arrestimit të Redjan Rrajës, pasi dyshohej se kishte komunikuar me këtë të fundit. 

Ndërkohë, Prokuroria ka vendosur të mos i kthejë Kthellës automjetin, të cilin e konsideron si provë si dhe llogaria bankare ende do të jetë e bllokuar.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 14:30

Ish-ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi tha se ajo që kryeministri Rama e ka quajtur KÇK ekziston dhe vepron më së shumti në gjykatat e rretheve.

Postuar: 11/12/2019 - 14:18

Prokuroria tashmë ka në dorë akt-ekspertimin e ADN-së për Redjan Rrajën.

Postuar: 11/12/2019 - 13:59

Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi edhe dëme të mëdha edhe në banesa.

Postuar: 11/12/2019 - 13:57

Moti për orët në vazhdim dhe ditën e nesërme sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ul

Postuar: 11/12/2019 - 13:38

Vettingu në polici këtë të mërkurë ka nisur me drejtorin e Departamentit të Policisë Kriminale, T