Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I shembën restorantin, Mihal Kokëdhimës i ndodh e papritura në burg

Postuar: 09/10/2019 - 16:30

Gjatë procesit gjyqësor të zhvilluar në Vlorë, përfaqësuesi i akuzës Saimir Smaka ka kundërshtuar pretendimet e Mihal Kokëdhimës për të liruar nga burgu, pronarin e ish-restorantit Panorma i cili dhunoi turistët spanjollë se duhet të linte qelinë për shkak të problemeve shëndetësore.

Mësohet se Mihal Kokëdhima është sëmurur në ambientet e burgut ku po vuan dënimin pasi në muajin gusht u përfshi në një përplasje fizike me një familje spanjolle që kishte mbërritur në Shqipëri për turizëm.

Nëpërmjet disa raporteve mjekësore të kryera disa kohë më parë në spitalin e Janinës në Greqi, ku mjekët kanë konstatuar se Kokëdhima vuan nga zgjerimi i aortës së zemrës, biznesmeni ka kërkuar heqjen e masës ‘arrest me burg’ në një masë më të lehtë.

Me këto raporte mjekësore, avokati i Mihal Kokëdhimës ka tentuar të bindë gjyqtaren Esmerilda Habili, se klientit të tij i rrezikohet jeta gjatë qëndrimit në burg, pasi sëmundja e zemrës që ai vuan, mund të sjellë përkeqësimin e shëndetit.

Gjithashtu mësohet se veç këtij argumenti Kokëdhima ka thënë në gjykatë se nuk shfaq asnjë rrezikshmëri shoqërore, pasi tani lokali i tij është prishur dhe për pasojë askush nuk duhet të ketë frikëse mund të bjerë në konflikt me të.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 17:10

Prokuroria Antimafia e Firences gjatë një operacioni kanë ndaluar 7 shqiptarë dhe 2 italianë. Të dy shtetasit italianët dyshohet se janë pjesë e grupit mafioz “Ndragheta”.

Postuar: 12/12/2019 - 16:56

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Vlorë ka bllokuar një sasi prej 2130 kilogram mish pule të impo

Postuar: 12/12/2019 - 16:45

Ditën e sotme kryeministri Rama së bashku më kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kanë vizit

Postuar: 12/12/2019 - 16:29

Kavaja u trondit sërish para pak ditësh, teksa një 60-vjeçar vrau një 29-vjeçar me çifte në një l

Postuar: 12/12/2019 - 16:22

Në një njoftim nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëhet me dije se temperaturat sa po vijnë e po

Postuar: 12/12/2019 - 16:22

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Farkë, në shtëpinë e re të familjes së Sefer Poçit të prekur nga

Postuar: 12/12/2019 - 15:54

Edhe pse kaluan 16 ditë pas tërmetit që mori 51 jetë, dëmtoi rëndë mbi 2 mijë banesa e rreth 260