BREAKING NEWS

Momente dramatike/ Udhëtimi dhe lamtumira e fundit drejt shtëpisë, mbërrijnë në Portin e Durrësit trupat e pajetë të shqiptarëve që humbën betejën nga COVID, makinat funerale njëra pas tjetrës

Momente dramatike/ Udhëtimi dhe lamtumira e fundit drejt
x

Aktualitet

I shisnin kokainë klientëve të prostitutave, fundosen dy shqiptarët në Itali

I shisnin kokainë klientëve të prostitutave, fundosen dy

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane ditën e sotme në Torino, pasi akuzohen si shpërndarës droge.

Sipas mediave italiane, janë arrestuar një 34vjeçar dhe një 37-vjeçar, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur. Shqiptarët u pikasën ndërsa u shisnin kokainë klientëve të prostitutave pranë Piazza Massaua dhe në rrugën Pietro Cossa.

Në momentin e arrestimit ata ishin ën makinë, pas kontrollit të së cilës, policia gjeti edhe një sasi të vogël kokaine, 200 gramë, të fshehur nën sedijen e pasme.

Në përfundim të hetimeve paraprake, të arrestuarit janë dërguar në burgun “Lorusso e Cutugno”, ku do të vendosen në dispozicion të Autoritetit Gjyqësor.