BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x

Aktualitet

I shkaktuan shtetit dëm prej 3 milion eurosh, Gjykata e Tiranës cakton masat e sigurisë për 7 biznesmenët (DETAJET)

I shkaktuan shtetit dëm prej 3 milion eurosh, Gjykata e Tiranës cakton

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë për 7 biznesmenë, të cilët akuzohen për mashtrimin me TVSH-në.

Në njoftimin e Gjykatës thuhet se nga analizimi i të dhënave të 13 shoqërive, prokuroria tha se ato kanë funksionuar si furnizuese dhe kanë lëshuar fatura fiktive.

Nga këto fatura, shtetit i është bërë një dëm prej afro 3 milionë eurosh.

Amarildo Hasrama u la "Arrest me burg"

Besim Ruçi u la "Arrest me burg"

Anxhelo Ruçi u la "Detyrim paraqitje"

Bledar Gupe nga "Arrest me burg" në "Arrest shtëpie"

Xhersi Sulaj nga "Arrest me burg" në "Arrest shtëpie"

Ajet Aluku u la "Arrest me burg"

Nelit Mihola u la "Arrest me burg"

 

Më të lexuarat