Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

 I shpallur në kërkim për pengmarrje dhe drogë, ndalohet nga Policia ‘i forti’ i Lazaratit

Postuar: 17/08/2019 - 19:03

Sipas informacioneve, 34-vjeçari Buzheri po tentonte t’i largohej patrullës së policisë.

I arrestuari ka probleme prej vitesh me drejtësinë.

E KALUARA KRIMINALE

Në vitin 2016, ai goditi me grusht një efektiv të policisë në Tiranë dhe u arrestua për posedim dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Por, 7 vite më parë, në 4 mars 2012 së bashku me 6 persona të tjerë, Bako Buzheri morën peng vëllezërit Ergest dhe Velo Shela, pasi dyshonte se këta i kishin grabitur një sasi droge.

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi dënimin e grupit me 105 vite burg (Bako Buzheri me 21 vite nga pretenca). Por, Gjykata e Apelit e shpalli të pafajshëm.

Ai ishte shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 07:20

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, ditën e sotme nuk priten reshje dhe era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

RESHJET

Postuar: 17/09/2019 - 23:59

“Nëse kryeministri Edi Rama kërkon edhe institucionin e Presidentit që ta zotërojë, atëherë

Postuar: 17/09/2019 - 23:55

Në emisionin “Provokacija”, gazetari Mustafa Nano u ndal tek Presidenti Ilir Meta.

Postuar: 17/09/2019 - 23:47

Ish-drejtuesi i prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari u shpreh se javën tjetër prokurorët shqip

Postuar: 17/09/2019 - 23:32

Këtë të martë në emisionin Opinion është diskutuar pikërisht për, kryebashkiakët e denoncuar nga

Postuar: 17/09/2019 - 22:40

Një shqiptar në Francë po kryente ritualin e tij të zakonshëm.

Postuar: 17/09/2019 - 22:00

Emisioni “Stop” solli sonte një tjetër skandal përmes kameras së fshehtë.