BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x

Aktualitet

I shpallur në kërkim për vrasje, policia arreston 31-vjeçarin shqiptar, detajet

I shpallur në kërkim për vrasje, policia arreston

Një 31-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia gjermani pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtarë për vrasje. 31-vjeçari është arrestuar këtë diel në aeroportin e Karlsruhes Baden-Baden.shqiptari

Mediat gjermane nuk e bëjnë të ditur emrin e të arrestuarit, por theksojnë se 31-vjeçari shqiptar ka zbritur këtë të diel nga Shqipëria në Kalsruhe ku autoritetet e emigracionit pasi kanë bërë verifikimin e dokumentacionit kanë konstatuar se 31-vjeçari shqiptar kërkohet nga autoritetet britanike për vrasje.

Ai është lënë në paraburgim deri në ekstradimin e tij për në Britaninë e Madhe, pasi kërkohet prej autoriteteve angleze, shkruajnë mediat gjermane.

31-vjeçari shqiptar kërkohej prej kohësh nga autoritetet britanike pasi akuzohet për vrasje. Ai i ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe tashmë do të ekstradohet drejt Anglisë ku edhe do të gjykohet për veprat penale që rëndojnë ndaj tij.