Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I zhgënjyer nga vendimi i Krimeve të Rënda, revoltohet Basir Çollaku: Donald Lu foli për prova të rënda për Tahirin para se të ikte, ku shkuan?!

Postuar: 20/09/2019 - 21:30

Gazetari, Basir Çollaku, thotë se shpërdorimi i detyrës nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, solli mbjelljen me kanabis të 219 mijë hektarëve në Shqipëri në 2016.

I zhgënjyer nga vendimi i Krimeve të Rënda, Çollaku për RTV Ora kujton se edhe ish-ambasadori Donald Lu para se të largohej kishte deklaruar se në atë dosje ka prova të rënda.

Ndaj pyetja që ai shtron është: Ku shkuan provat?!

Çollaku tha:

“Në 2016 shifra zyrtare e italianëve 219 mijë hektarë të kultivuar me kanabis, ky është shpërdorimi i detyrës, këtë pasojë ka pasur. Produkti shpresësdhënës të dashur diplomatë nuk është ky që kemi parë sot, ata e dinë shumë mirë. Lu para se të largohej tha se kemi parë prova të rënda për çështjen Tahiri. Ku janë provat që ambasadori dhe ambasadorët kanë parë, ku u zhdukën?”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 21:05

Kryeministri Edi Rama do mbante fjalim në ceremoninë e 10-vjetorit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit që u zhvillua mbrëmjen e së hënës në Pallatin e Kongreseve.

Postuar: 14/10/2019 - 20:55

Kanë dalë detaje të reja nga Policia pas arrestimit të 50-vjeçarit sot në Tiranë, nën akuzat e sh

Postuar: 14/10/2019 - 20:22

Për të disatën ditë radhazi dhjetëra automjete policie kanë zbarkuar në Unazën e Re, 30 minuta pa

Postuar: 14/10/2019 - 20:09

Është shkarkuar ditën e sotme nga detyra e zëvendës drejtorit për Hetimin e Krimeve të Rënda në G

Postuar: 14/10/2019 - 20:01

Një burrë është sulmuar në Zvicër nga dy persona të maskuar, duke i marrë një shumë të konsiderue

Postuar: 14/10/2019 - 19:52

Një sherr i madh ka ndodhur mbrëmjen e të dielës në burgun Nafplios.

Postuar: 14/10/2019 - 19:40

Kolegji i Posaçëm i Apelimit i ka dhënë të drejtë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, mbi vend