BREAKING NEWS

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme të vendit/ Kallëzohen 7 funksionarë publikë në Prokurori. Kush janë zyrtarët e lartë dhe akuzat që rëndojnë mbi to

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme
x

Aktualitet

I zuri vendin Pandeli Majkos duke e lënë jashtë parlamentit, Mazniku tregon pse fitoi Ornaldo Rakipi

I zuri vendin Pandeli Majkos duke e lënë jashtë parlamentit,

Arbian Mazniku shpjegoi se pse Pandeli Majko nuk fitoi, por vendin e kreut të PS-së të Tiranës, e mori Ornaldo Rakipi.

‘Unë mendoj se PS pati një plan se si dhe ku vendosen kandidatët nëpër Shqipëri. Vendosja e kandidatëve me fuqi të madhe tërheqëse, në zona të dobëta, i dha PS-së vota. Poshtë vizës vendosëm përfaqësues të komuniteteve të caktuara, si një person që tërhiqte jetimët dhe nga ana tjetër edhe Onaldon Rakipin si përfaqësues i çamëve.

Majko u fokusua më shumë tek fushata e PS-së dhe jo tek emri i tij. Ne duhej të merrnim në Tiranë 19 deputetë, e për pak vota nuk e fituam dot. Shumica e votave të pavlefshme janë të tonat’, deklaroi Mazniku.

Më të lexuarat