BREAKING NEWS

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta bën deklaratën e fortë, zbulon planin e fshehtë: Le ta bëjnë gjatë kohës që jam President! Do e paguaj vetë biletën e ekstradimit, të mi ngrijnë asetet dhe llogaritë

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë, por...

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë,
x
BREAKING NEWS

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të zbulojë provat që kanë fundosur Sali Berishën

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i
x
BREAKING NEWS

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë...

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë në pushtet, nëse u kërkohet llogari duhet që të…

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë
x
BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x

Aktualitet

Idajet Beqiri paralajmëron zhvillime të bujshme: Pas dëshmisë në Prokurori, ja çfarë e pret Berishën!

Idajet Beqiri paralajmëron zhvillime të bujshme: Pas

Prokuroria e Tiranës mori dje në pyetje organizatorin e protestës së 8 janarit, ish kryeministrin Sali Berisha, mbi ngjarjet e dhunshme në selinë e Partisë Demokratike.

Ish kryeministri Sali Berisha u mor dje në pyetje për më shumë se dy orë nga prokurorët e kryeqytetit, të cilët po hetojnë dhunën masive, që shpërtheu gjatë protestës së organizuar prej tij fundjavën e kaluar në selinë e Partisë Demokratike.

Avokati Idajet Beqiri mendon se kjo gjë nuk do të përfundojë me kaq. Sipas tij, pas dëshmisë në Prokurori, Organi i Akuzës mund ta çojë Berishën si të pandehur.

“Ai duhet të merrej me forcë, për të dhënë deklarimet e tij për më shumë se dy orë. Në fakt ne jemi në fillimet e një shteti që po fillon të bëhet serioz.  Sali Berisha duhet të shkonte si person nën hetim. Ai ishte organizatori i protestës së dhunshme. Ajo dhunë pati si protagonist kryesor Sali Berishën. Dje ai u thirr si deklarues. Prapë se prapë kjo ka të mirën e vet. Shqiptarët duhet ta dinë se kur vete të deklarosh për dy orë, prokurorët të pyesin, se çfarë ka ndodhur, kush e organizoi dhe të gjitha me radhë. Pra me gjithë këto deklarime që ai ka dhënë do ta çojë organin e akuzës që ta çojë si të pandehur, pjesë e këtij grupi që është si kryesor. Pra kjo çështje nuk mbyllet thjesht me deklarime. Kjo do të çojë organin e akuzës të çojë në hetime atë që ka bërë faj. Krimet në selinë demokratike janë shumë të rënda. Do ketë zhvillime të tjera”, tha Idajet Beqiri i ftuar në Dritare.