Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ikin ditët e freskëta, temperaturat nesër do të shënojnë rekord në Shqipëri

Postuar: 22/07/2019 - 21:15

Ditëve të freskëta, ku temperaturat nuk i kaluan 30 gradët, duket se iu erdhi fundi.Duke filluar nga e marta i nxehti përvëlues do të rikthehet në Shqipëri, ndërsa temperaturat do të arrijnë deri në 38 gradë.

Sinoptikanët paralajmëruan se vala e të nxehtit afrikan, kulmi i të cilit do të jetë të mërkurën ku temperatura pritet të shkojnë deri në 40 gradë, do të zgjasë deri në fundjavë.
Siç duket, ditët e para të gushtit do të jenë përvëluese, ndërsa gjysma e dytë e këtij muaji do të sjellë sërish një ulje temperaturash, të cilat do të shkojnë deri në 32-33 gradë.
 
Në një intervistë për Tv Klan, një metereologe tha:
 
Shqipëria ndodhet në periferi të valës së të nxehtit afrikan. Vlerat od të jenë në rreth 38 gradë deri në 40 gradë celcius. I nxehti pritet që të zgjasë 5 deri në 6 ditë, pastaj do të kemi një shkëputje vale. Parashikohet që pas kësaj shkëputje, në fillim të gushtit do të ketë një rritje të temperaturave”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:20

Është riaktivizuar para disa orësh vatra e zjarrit një malin e Shëngjinit.

Për shkak të terrenit malor, mësohet se ka patur vështirësi nga forcat zjarrfikëse për izolimin e vatrës së zjarrit.

Postuar: 23/08/2019 - 20:38

Në Shëngjin flakët e kanë marrë seriozisht dhe nuk kanë ndërmend që të ndalen, që prej mbrëmjes

Postuar: 23/08/2019 - 20:19

Ditën e sotme, ashtu si çdo ditë, kryeministri Edi Rama ka publikuar mendimin e një aktoreje, e c

Postuar: 23/08/2019 - 19:39

Shumë vatra zjarri janë regjistruar në territorin shqiptar në këto ditë të nxehta, duke shkaktuar

Postuar: 23/08/2019 - 18:15

Tetë afganë janë ndaluar nga policia kufitare në tentativë për të kaluar në mënyrë të paligjshme

Postuar: 23/08/2019 - 18:03

Gazetarja Klodiana Lala foli në lidhje me dosjen 184, në të cilën shfaqen zyrtarë të lartë të sht

Postuar: 23/08/2019 - 17:48

Një 26-vjeçar, teknik për montimin dhe riparimin e kondicionerëve, humbi jetën pasi u qëllua me n