BREAKING NEWS

Shkërmoqet LSI, 140 anëtarë kalojnë me PS! Monika Kryemadhi merr goditjen “e fortë” para zgjedhjeve

Shkërmoqet LSI, 140 anëtarë kalojnë me PS! Monika Kryemadhi
x

Aktualitet

Imunologu Genc Sulçebe zbulon detajin e rëndësishëm për të gjithë, tregon se kush janë personat që nuk kanë nevojë që ta bëjnë vaksinën anti-Covid

Imunologu Genc Sulçebe zbulon detajin e rëndësishëm

Mjeku imunolog Genc Sulçebe u shpreh se personat që kanë kaluar Covid-19 nuk kanë nevojë që ta kryejnë vaksinë.

Sipas tij nëse kanë antitrupa nuk kanë nevojë që të bëjnë këtë vaksinë.

“Personat që e kanë kaluar Covid-19 nuk kanë nevojë që ta bëjnë vaksinën. Nëse kanë antitrupa nuk kanë nevojë që të bëjnë vaksinë anti-Covid-19. Vaksinimin e bëjmë për të krijuar imunitetin dhe kjo do të krijohet kur të krijohen antitrupat. Pandemia thuhet se të paktën janë 6 muaj antitrupat. Janë vetëm maja e ajsbergut dhe pas qëndron një ‘ushtri’ që ndihmon trupin”, tha mjeku për Opinion.

Më të lexuarat