BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Aktualitet

Informacion i RËNDËSISHËM / Del pasaporta COVID edhe në Shqipëri që ju ndihmon për të udhëtuar lirshëm, si ta merrni tek portali e-Albania

Informacion i RËNDËSISHËM / Del pasaporta COVID edhe në

Ndërkohë që procesi i vaksinimit vijon me ritme të larta, autoritetet në Shqipëri kanë nxjerrë edhe "pasaportën covid"

Tashmë, të gjithë shqiptarët që kanë marrë dy dozat e vaksinave, do të kenë mundësi që të pajisen me pasaporta të gjelbërta.

Dokumenti mund të shkarkohet lehtësisht nga portali shtetëror e-albania dhe ka vlerë ligjore për të treguar se personi i pajisur me të, është i imunizuar dhe mund të udhëtojë lirshëm.

Gjithsesi duhet thënë se praktikat e udhëtimit do varen nga kushtet që vendosin vetë shtetet.

Mënyra e aplikimit:

Identifikohuni si qytetar në portalin e-Albania;

 Zgjidhni shërbimin “Pasaportë vaksinimi Covid-19”;  

Klikoni butonin “Përdor”;  

Klikoni butonin “Shkarko dokumentin”;

Koha e nevojshme e marrjes së shërbimit

Menjëherë

Kostot

Pa pagesë

Pasaportën e vaksinimit Covid-19 me kodin unik mund ta gjeni në çdo kohë në seksionin “Dokumentet e mia” te hapësira juaj në portalin e-Albania.

Më të lexuarat