BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x

Aktualitet

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën

Partia Demokratike dhe aleatët e saj do të organizojnë sot protestën kombëtare të njoftuar sot, më 7 korrik në orën 7 të pasdites (19:00).

Veç masave që po merren në “Bulevardin Dëshmorët e Kombit” dhe para godinës së qeverisë, ku janë vendosur fonitë dhe podiumi, duket se maxhoranca po i paraprinë një skenari të mundshëm dhune.

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën

Gjatë ditës së sotme godina e Parlamentit është pajisur me prozhektorë të mëdhenj dhe megafonë të cilët janë montuar paradite nga punonjësit e Kuvendit.

Selia blu nuk ka bërë të ditur nëse do të ketë në itinerarin e saj marshimin drejt Parlamentit të Shqipërisë dhe ndërkohë që përgatitjet e Qeverisë për të siguruar dhe ‘fortesën’ e godinës së seancave, krijon dyshime për drejtimin e turmave drejt tempullit të ligjvënësve.

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën

Kujtojmë protestat e disa viteve më parë, kur opozita dhe përkrahësit e saj i drejtoheshin sallës së Parlamentit për të hyre brenda saj, ndërkohë që u përballën me gazin lotsjellës të forcave speciale, ndërkohë që PD akuzonte për helmim të turmave ish-ministrit të Brendshëm, asokohe Sandër Lleshaj.

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën

Në protestat e shkuara kur rrethohej godina e Parlamentit, policia e shtetit dhe forcat speciale me skafandra bënin thirrje për shpërndarjen e turmës, ndërkohë që nuk kanë munguar dhe konfrontimet me sende të forta apo me shkopa dhe plumba gome.

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën