BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Aktualitet

Injoroi presidentin dhe u betua te zyra noteriale, Arta Vorpsi nuk ndalet sërish: Jam në detyrë!

Injoroi presidentin dhe u betua te zyra noteriale, Arta Vorpsi nuk ndalet

Arta Vorpsi, teksa shmangu gazetarët në hyrje të Gjykatës duke u thënë “Mos u lodhni kot”, Vorpsi ka dhënë një prononcim. “Jam këtu si gjyqtare, jam në detyrë,”– mësohet të ketë thënë ajo.

Arta Vorpsi, kandidantja për gjyqtare në Kushtetuese e cila u rendit e para në listën e KED, u betua një ditë më parë në një zyrë noteriale duke injoruar totalisht rolin e Presidentit. Nga ana tjetër, përpara Metës u betuan tre anëtaret: Marsdia Xhaferllari, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji.

Toska, Papajorgji dhe Xhaferllari çojnë në 6 numrin e anëtarëve në Kushtetuese,