Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Inspektorët e ISHSH në terren për mbikëqyrjen e situatës pas përmbytjeve

Postuar: 07/12/2017 - 19:39

Pas përmbytjeve Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka nxjerrë në terren oficerët e tij, për të ndjekur nga afër situatën, me qëllim parandalimin e përhapjes së sëmundjeve dhe epidemive.

Sipas një njoftimi për shtyp, aktualisht inspektorët po monitorojnë eliminimin dhe groposjen e kafshëve dhe shpendëve që kanë ngordhur si pasojë e përmbytjes.

“Ky proces po mbikëqyret në mënyrë që të garantojmë pastërtinë e tokës në qendrat e banuara dhe pastërtinë e ujërave sipërfaqësore. Hedhja e mbeturinave dhe kafshëve të ngordhura në vende të hapura të pamiratuara është rreptësisht e ndaluar”, ka deklaruar ISHP.

Inspektorati paralajmëron se parandalimi i sëmundjeve dhe epidemive që mund të shkaktohen pas përmbytjeve si pasojë e papastërtisë është shumë i rëndësishëm.

Për këtë arsye, “në rezidencat e përkohshme ku janë strehuar banorët e prekur nga përmbytjet trupat e ISHSH po monitorojnë zbatimin e normave”, vijon njoftimi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2018 - 23:02

Gazetari investigativ Jetmir Olldashi, të hënën, ka treguar në emisionin ‘Opinion’ rrugëtimin e tij në Vlorë, takimin me Albert Veliun dhe dilemat që kishte në lidhje me investigimin që e çoi drejt Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm.

Postuar: 21/05/2018 - 22:52

Pas publikimit në media të pjesës së dytë të audio përgjimit, realizuar nga Jetmir Olldashi dhe Albert Veliu, gazetari Olldashi ka rrëfyer me detaje se ku shkuan, personat që ta

Postuar: 21/05/2018 - 22:35

Gazetari Jetmir Olldashi është personi i cili ka realizuar edhe investigimin ku sipas tij del se Agron Xhafaj, ka vazhduar prej kohësh trafikun e drogës

Postuar: 21/05/2018 - 22:28

Gazetari Jetmir Olldashi, gazetari që intervistoi Albert Veliun i ndryshe të njohur si dëshmitari X  ka folur në studion e Opinionit për detajet e audiopërgjimit për përfsh

Postuar: 21/05/2018 - 22:24

Gazetari Jetmir Olldashi i cili ka realizuar edhe investigimin ku del se Agron Xhafaj, ka vazhduar prej kohësh trafikun e drogës, ka rrëfyer mbrëmjen e sotme se si arriti të mar

Postuar: 21/05/2018 - 22:22

Jetmir Olldashi, gazetari që intervistoi Albert Veliun, ndryshe të njohur si dëshmitari X  ka folur në studion e Opinionit për detajet e audiopërgjimit.

Postuar: 21/05/2018 - 22:10

Emisioni “Ajsberg” në ‘FaxWeb’ ka sjell sonte detaje të reja mbi investigimin për vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.