Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Inxhinieri: Tërmetet do të jenë aktive, mund të zgjasin 3 muaj deri në 1 vit

Postuar: 02/12/2019 - 21:30

Tërmetet do të jenë aktive, mund të zgjasin 3 muaj deri në 1 vit

Inxhinieri Arben Meçe shprehet se tërmetet në Shqipëri do të jenë aktive.

“Në këtë cikël është e pamundur të llogariten. Jemi njësoj si me Turqinë, me Italinë, Greqinë ku ka rënë tërmet. Shkencërisht, sipas statistikave kjo mund të vazhdojë, tre muaj, mund të vazhdojë edhe 1 vit. Tërmeti i 1979 vazhdoi me goditjet e veta gati 1 vit”, tha ai në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 13:53

Administrata e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve u certifikua për Planifikimin Strategjik nën metodologjinë ndërkombëtare BRIDGE.

Postuar: 13/12/2019 - 13:53

Krahas Dardhës, fshatit turistik në Korçë, dimri ka mbërritur edhe në Theth.

Postuar: 13/12/2019 - 13:40

Një grup përfaqësues i magjistratëve shqiptarë i kanë shprehur shqetësimin përfaqësuesve më të la

Postuar: 13/12/2019 - 12:36

E rëndë është ngjarja që ka ndodhur në fshatin Xhyrë të Librazhdit, ku një çift të rinjsh të sapo