BREAKING NEWS

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa
x

Aktualitet

Ish drejtori i burgut 313 i arrestuar për korrupsion/ Gjykata e Posaçme merr vendimin ndaj ish zyrtarit dhe i dërgon ultimatum SPAK-ut, zbardhet porosia e prerë

Ish drejtori i burgut 313 i arrestuar për korrupsion/ Gjykata e

Ish drejtori i burgut 313, Eduart Struga, i arrestuar për korrupsion me tre Prill të vitit të kaluar është vendosur ditën e sotme nga Gjykata e Posaçme kthimi i dosjes tëk SPAK. Kjo lëvizje vjen në lidhje me plotësimin e hetimeve.Dosja i’u rikthye Prokurorisë së Posaçme, pasi sipas gjykatës nuk janë kryer hetime të plota. 

Bashkë me të SPAK mori si të pandehur edhe përgjegjësin e sektorit të logjistikës Florian Ahmetaj.

Sipas SPAK, Struga në bashkëpunim me shefin e Logjistikës kanë kërkuar dhe marrë nga shtetasi I. Paço, si përfitim të parregullt një shumë prej 457.000 (katërqindë e pesëdhjet e shtatë) mijë lekë të reja me qëllim që ky i fundit të ushtronte aktivitetin tregtar të tregtimit të kafesë nëpërmjet makinetave të vendosura në IEVP – në.