BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Aktualitet

Ish-drejtori i emergjencave Civile: Unë ngrita alarmin. Ja çfarë deklarova para 2 vitesh për tërmetet

Ish-drejtori i emergjencave Civile: Unë ngrita alarmin. Ja

Ish-drejtori i emergjencave Civile Shemsi Prençi tha se ka deklaruar para dy vitesh se duhet të përgatitemi edhe për tërmetet sepse jemi në prag të periudhës së përsëritjes së cikleve.

Ai tha:

“Unë do ta mbaj mbi vetë një përgjegjësi që e kam deklaruar para dy vitesh. Në takimin e shtabit të emergjencës të prefekturës së Tiranës, nga studimi që kisha bërë të këtij libri dhe të një raporti të tërmeteve në Shqipëri nga IGJEUM, unë ngrita alarmin se ne duhet të përgatitemi edhe për tërmetet sepse jemi në prag të periudhës së përsëritjes së cikleve sipas këtij teksti dhe raportit. Në atë kohë e keqpërdorën kontekstin tim disa media, që thanë se drejtori i emergjencave ka parashikuar tërmetet”.