Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish-drejtori i emergjencave Civile: Unë ngrita alarmin. Ja çfarë deklarova para 2 vitesh për tërmetet

Postuar: 02/12/2019 - 22:08

Ish-drejtori i emergjencave Civile Shemsi Prençi tha se ka deklaruar para dy vitesh se duhet të përgatitemi edhe për tërmetet sepse jemi në prag të periudhës së përsëritjes së cikleve.

Ai tha:

“Unë do ta mbaj mbi vetë një përgjegjësi që e kam deklaruar para dy vitesh. Në takimin e shtabit të emergjencës të prefekturës së Tiranës, nga studimi që kisha bërë të këtij libri dhe të një raporti të tërmeteve në Shqipëri nga IGJEUM, unë ngrita alarmin se ne duhet të përgatitemi edhe për tërmetet sepse jemi në prag të periudhës së përsëritjes së cikleve sipas këtij teksti dhe raportit. Në atë kohë e keqpërdorën kontekstin tim disa media, që thanë se drejtori i emergjencave ka parashikuar tërmetet”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 13:53

Administrata e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve u certifikua për Planifikimin Strategjik nën meto

Postuar: 13/12/2019 - 13:53

Krahas Dardhës, fshatit turistik në Korçë, dimri ka mbërritur edhe në Theth.

Postuar: 13/12/2019 - 13:40

Një grup përfaqësues i magjistratëve shqiptarë i kanë shprehur shqetësimin përfaqësuesve më të la