Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish- drejtori i policisë prej 1 viti e gjysmë në arrati, Prokuroria merr vendimin për Jaeld Çelën

Postuar: 20/02/2019 - 13:44

Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur sot që të zgjasë edhe me 3 muaj hetimet për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Cela, i cili është në arrati. Ish-kryepolici i Vlorës është vënë nën akuzë për trafik droge në bashkëpunim, me grupin “Habilaj”.

Këta të fundit po gjykohen në Itali, ku janë arrestuar me sasi droge.   Pak ditë më parë gjykata rrëzoi kërkesën e Jaeld Çelës i cili përmes avokatit të tij, kishte ankimuar zgjatjen e afateve hetimore.

Çela,  dyshohet si garantor i grupit të “Habilajve” në trafikun e drogës. Prokuroria e akuzon se përmes 3 numrave të telefonit që ka mbajtur në përdorim, ka komunikuar me Florian Habilajn dhe Gentian Cekën, që është shoferi i ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Ish-zyrtari i policisë është shpallur në kërkim bazuar në një masë sigurie “arrest në burg” në mungesë në nëntor 2017.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 23:45

Që prej kësaj të hëne, Nitin Sandesara i shumëkërkuar në vendin e tij për pastrimin e rreth 1 miliard dollarëve, nuk do të jetë më Konsull Nderi i Shqipërisë në Nigeri.
 

Postuar: 25/03/2019 - 23:11

Gazetarja Klodiana Lala ka publikuar një video, ku tregohet një tentativë vrasje në qytetin e E

Postuar: 25/03/2019 - 23:05

Hetimi i vrasjes së avokatit po drejtohet nga prokurori i Krimeve të Rënda, Behar Dibra, i cili k

Postuar: 25/03/2019 - 22:56

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se në funeralin e avokatit Ravik Gurra, i vrarë në Elbasan

Postuar: 25/03/2019 - 22:36

Ekzekutimi i avokatit të Shullazit sipas grupit hetimor ka lidhje direkte me detyrën e tij si a

Postuar: 25/03/2019 - 22:31

Vrasja mafioze e avokatit Ravik Gurra në qendër të Elbasanit, duket se do të këtë mjaft vështir

Postuar: 25/03/2019 - 22:25

Analisti Laert Vasili ka thënë se Shqipëria nuk mund të mbahet peng e politikës së opozitës.