Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish-drejtuesi i lartë i Policisë 'vë me shpatulla pas muri' ish-deputeten e PD-së: Me çfarë e paguan?

Postuar: 20/06/2019 - 16:32

Ish-drejtuesi i lartë i  Policisë së Shtetit, Mit’hat Havari ka reaguar pas deklaratës se ish-deputetes së PD, Dhurata Çupi e cila deklaroi se ka shofer personal.

Havari pas kësaj deklarate kërkon shpjegime se me çfarë lekësh paguhet ky shofer.

“Po kjo Dhurata Çupi qe deklaron ashiqare isha me shoferin tim, me çfare e paguan ajo shoferin e saj , nuk eshte as deputete , por dhe te ishte deputete , rroga qe ajo merr nuk mund te paguaj nje shofer i cili perveç rroges, paguan dhe sigurime shoqerore , plus siguracionin e makines etj.

E kuptoni miqte e mi ku jane keta dhe kjo nuk eshte e vetmja., ashtu jane te gjith ish deputetet e PD  te larguar tashme, me shofera personale , por dhe keta te pushtetit jane me shofera qe me ligj nuk u takon te kene.

Po mese i paguajne valle?!. Kjo eshte politika Shqiptare , jane cope cope ku therret qameti , pa le pastaj bejne dhe moral hallexhijve te ketij vendi. Keta duhen shporrurr te gjithe pa perjashtim , te gjitheve u vjen ere e keqe!”, shkruan ish-drejtuesi i Policisë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/11/2019 - 23:57

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka dhënë detaje lidhur operacionin e lirimit të 11-vjeçarit Alvin Berisha nga kampi Al-Hol në Siri.

Postuar: 11/11/2019 - 23:46

Babai i Alvin Berishës, Afrim Berisha nuk tregon shumë nga operacioni, sepse ashtu është porositu

Postuar: 11/11/2019 - 23:26

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar për votimin e dy anëtarëve të rinj të Gj

Postuar: 11/11/2019 - 23:18

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur edhe për krimin e organizuar teksa ishte i ftuar në

Postuar: 11/11/2019 - 23:00

Babai i Alvin Berishës, Afrimi ka treguar detaje nga momentet e para që ka takuar me djalin e tij

Postuar: 11/11/2019 - 22:51

Pas detajeve si u mor Alvin Berisha nga Siria, gazetari investigativ Artan Hoxha ka pyetur Minist

Postuar: 11/11/2019 - 22:45

Avokati Genc Gjokutaj tha se socialistët duan të ‘pushkatojnë’ presidentin Ilr Meta m