BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Aktualitet

Ish-funksionari i lartë i policisë nxjerr prapaskenat e forta: Nëse hetohet kjo aferë korruptive, mund të dalin edhe grykësa të politikës shqiptare

Ish-funksionari i lartë i policisë nxjerr prapaskenat e forta:

Ish-funksionari i lartë i policisë, Mit'hat Havari ka komentuar dorëheqjen e drejtorit të  Hipotekës së Vlorës, Bilbil Aliaj.

Havari thekson më tej se qeveria Rama hesht, pasi ka frikë se dalin në skenë personazhe që kanë blerë dhe uzurpuar territore në gadishullin e Karaburunit.

“Brenda nje kohe te shkurter u vetlargua dhe drejtori i peste i kadastres se Vlores Bilbil Aliaj. Media sqaron se shkaku i ketyre vetlargimeve jane konfliktet e pronave ne bregdet Ç’duhet te beje nje qeverri ne keto raste? Duhet te ngreje nje task force te kompletuar me specialiste te fushes te mbrojtur nga nje force speciale antikrim e perbere prej me shume se 30 personash. Kjo taskeforce duhet te instalohet ne Vlore non stop derisa te mbyllet perfundimisht ajo afere korruptive mafioze ne te cilen mund te jene te perfshire dhe grykesa te politikes se degjeneruar Shqiptare , perveç botes se krimit qe eshte ne fushen e tij .
Po perse hesht “shteti ligjor”?, ka frike nga krimi , ka frike se dalin ne skene personazhe qe kane blere apo uzurpuar teritore ne gadishullin e Karaburunit ?.
Per mua eshte e qarte , nuk egziston nje shtet ligjor , nese egziston , eshte per te ushtruar dhune ndaj artisteve dhe intelektualeve ne kryeqytet !”, shkruan ai.