BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari, policia zbardh detajet

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari,
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i sigurisë zbardh skenarin për Veriun e Kosovës

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i
x
BREAKING NEWS

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e pëson keq 38-vjeçari

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e
x

Aktualitet

Ish-prokurori reagon për hetimin e iceneratorëve: SPAK thotë që s’di pronarin, shteti vijon të paguajë

Ish-prokurori reagon për hetimin e iceneratorëve: SPAK thotë

Ish-prokurori Eugen Beci tha për emisionin “Review”, në Euronews Albania se çështja hetimore për iceneratorët është vonuar pasi SPAK ende thotë se nuk e di kush është pronari.

Sipas Bicit nuk do ishim në këtë situatë të vonuar në rast se nga ana  e grupit hetimor  do ekzistonte dëshira për të vepruar më shpejtë, pasi nuk mund të thuhet që nuk gjendet pronari real ndërkohë që shteti po vazhdojnë të paguaj.


“Nuk  do ishim në këtë situatë kaq të vonuar në rast se do kishte një grup hetimor, në rast se do kishte një dëshirë më të madhe nga ana e oficerëve për të realizuar veprime më të shpejta hetimore dhe për të arritur në konkluzionin se pas disa vitesh unë po përpiqem të gjej pronarët real.

Kjo duket se cedon pak pasi duhet të shikojmë se deri sa vazhdojnë pagesat në pikëpamje të hetimit duhet pyetur shteti Shqiptar, Ministria e Energjetikës dhe të gjithë ministritë që japin para, ore kujt po ia japim këto para në fund të fundit si mund  të themi që nuk e dimë se kush është pronari ndërkohë që shteti paguan para”,-tha Eugen Beci.