Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Isha tek ai babloku i madh’, për kë e ka pasur fjalën Imer Lala? Zbardhet biseda me gruan, vajzën dhe një të panjohur: Do shkoj në një zyrë të madhe, a jam vesh mirë

Postuar: 19/06/2019 - 22:34

Përgjimi numër 10 ka tre biseda. E para me bashkëshorten e tij, e dyta me vajzën dhe së fundi biseda me një të panjohur, me një zë mashkulli.

Biseda 1

Imer Lala: Do shkoj me një zyrë të madhe, a thua a jam vesh mirë a jo?

Grua: Po mirë mo je.

Imer Lala: Ma fut atë gjë në karikim.

Grua: E kam karikuar pa merak.

Imer Lala: Kur do dalësh ti?

Grua: Jam do jem atje

Imer Lala: Unë nga ora 11:30 nisem.

Grua: Në rregull, hajd

Biseda 2

Vajzë: Ku je? Përveçse u çove nga kafja

Imer Lala: Në 10:30 kam një takim me atë robin, e po shkoj në zyrë

Vajzë: Eh, kuptoj

Imer Lala: Sa të dal ta bëj telefon se pastaj jam për Pogradec.

Biseda 3

Imer Lala: O zotëri po ku je mor, ti rashë telefonit.

I panjohur: E kam mbyllur atë numër, njëherë për njëherë.  Ju çfarë bëni

Imer Lala: Hej isha tek ai babloku i madh, tani sa dola

Imer Lala: Isha me Qifin më parë

I panjohur: Uhuh

Imer Lala: Ti mos e ruaj leshin për asgjë

I panjohur: Unë?

Imer Lala: Hajd se flasim. Se do vijë atje unë sot

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 20:07

Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe ditën e nesërme (20 nëntor) ku parashikohet të ketë shtrëngata, prandaj mos harroni ti merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë.

Postuar: 19/11/2019 - 19:36

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Durrësit, Arben Vrioni do të dalë ditën e nesërme para Komisioni

Postuar: 19/11/2019 - 19:30

Kryeprokurorja n ë detyrë, Marku ka ankimuar vendimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë që e re

Postuar: 19/11/2019 - 18:46

Një 42-vjeçar shqiptar ka dhunuar dhe kërcënuar prej vitesh bashkëshorten e tij rumune, me të cil

Postuar: 19/11/2019 - 18:39

Ish-deputeti i ndjerë i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi nesër bën 6 vite që është ndarë nga j

Postuar: 19/11/2019 - 18:13

Një tjetër aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Milot-Fushë-Krujë, ku një makinë ka pë

Postuar: 19/11/2019 - 17:52

Pasi drejtuesi i mëparshëm, Liridon Pula u arrestua për shpërdorim detyre dhe u la në burg nga Gj